Płyta główna Atari 2600jr AVmod

Zapraszamy do zakupu całkowicie nowej płyty głównej dla Atari 2600 junior. Płyta jest przystosowana do zamiany oryginału w obudowie kompatybilnej z wspomnianą wersją konsoli (Atari 2600jr, CA-160, jedna z wersji RAMBO i wiele, wiele innych klonów). Płyta jest przystosowana wyłącznie do działania z układami działającymi w systemie PAL.

Zmiany zastosowane w stosunku do oryginału:

  • Brak modulatora (w zamian całkowicie przebudowany i poprawiony tor video)
  • Poprawiony tor zasilania i masy
  • możliwość zastosowania gniazda video w standardzie Atari XL/XE (DIN 5) lub minijack AV (na specjalnym adapterze, dodawanym do każdej płyty). W pierwszym przypadku potrzebna jest niewielka modyfikacja obudowy (rozwiercenie dziury po wyjściu antenowym), w drugim przypadku obudowa zostaje nienaruszona, a jack AV wchodzi w miejsce po wyjściu antenowym

Oferujemy płyty (wraz z adapterem) w kolorze czerwonym, zaś sposób montażu został przykładowo pokazany na zielonej płytce prototypowej.

Main PCB bottom
Montage
Adapter bottom

Płyta jest sprzedawana bez elementów, a układy specjalistyczne (RIOT, TIA, 6507, port cartridge-a) należy przełożyć z drugiej konsoli lub klona, o ile jest w nie wyposażony.

PLN/sztEUR/sztUSD/szt
PCB 2600jr AV modded721821

Koszt dostawy na terenie Polski (preferowane paczkomaty InPOST): 14zł. Inne formy dostawy (poczta, kurier) przy zamówieniach indywidualnych.

Wysyłka za granice Polski: preferowany kurier.

Zamówienia proszę przysyłać na adres: biuro@sikorsoft.waw.pl. Wysyłka po wpłacie na wskazane konto (wpłaty w PLN, w Polsce – wpłaty międzynarodowe poprzez PayPal podany w mailu).


QA

  1. BOM – Dzięki uprzejmości użytkownika OLIX z forum ABBUC.DE udostępniam BOM wykonany przez niego
  2. IC5 – użyj LM2576
  3. Zasilanie – w części gniazd trzeba połączyć PIN2 z PIN3 (mostek 9V)